1964 Hinckley Pilot 35 Sloop

kr  372.946
Southwest Harbor, ME
Er du interesseret i denne båd? Tlf.: 207-244-5531
  • Beskrivelse
  • Se fulde specifikationer
 
År:
1964
Længde:
11m
Motor/Brændstoftype:
Enkelt / diesel
Ligger i:
Southwest Harbor, ME
Skrogmateriale:
Glasfiber/GRP
YW#:
16344-2005384
Aktuel pris:
US$ 59.000 (kr  372.946) 

PORTOFINO is a Pilot 35 Sloop with tiller steering and sleeps six comfortably in her two cabin interior finished in Honduras/Philippine mahogany wood throughout. Set up for enjoyable cruising, she was optimized for racing as well. Upgrades are noted throughout. 




Specializing in Used Hinckley Boat Sales for over 33 years, please call me, BOB POOLER (Brokerage Manager): 207-244-5531 or E-mail: bpooler@hinckleyyachts.com for more information on the used Hinckley power or sailboat market.

HINCKLEY BROKERAGE OFFICES:

  • SOUTHWEST HARBOR-ME:
  •   Broker: Bob Pooler  Cell: 207-460-7589 or bpooler@hinckleyyachts.com   Office: 207-244-5531
  •   Broker: Wythe Ingebritson Cell: 207-664-8111 or wingebritson@hinckleyyachts.com   Office: 207-244-5531
  • PORTSMOUTH, RI:
  •   Broker: Joe Dwyer  Cell: 401-578-2919 or jdwyer@hinckleyyachts.com  Office: 401-683-7005
  • ANNAPOLIS, MD:
  •   Broker: Brad Holbrook  Cell: 404-406-9518 or bholbrook@hinckleyyachts.com  Office: 410-263-0095
  • STUART-FL:
  •   Broker: Jennifer Richards  Cell: 443-852-0707 or jrichards@hinckleyyachts.com  Office: 772-403-5387
  • NAPLES-FL:
  •   Broker:  John Fordon  Cell: 239-438-0131 or jfordon@hinckleyyachts.com  Office: 239-300-4995
  • HARBOR SPRINGS-MI: 
  •   Broker: Marty Letts  Cell: 231-330-3680 or mletts@hinckleyyachts.com  Office: 231-526-4378
  • WEST COAST
  •   Broker: Miquel Corelli CPYB  Cell: 949-500-2776 or mcorelli@hinckleyyachts.com  Fax: 949-209-1809


Please contact Bob Pooler at 207-244-5531

Er du interesseret i denne båd? Tlf.: 207-244-5531

Andre både fra Hinckley Yacht Brokerage

Vis alle både fra Hinckley Yacht Brokerage
Gå til hjemmeside
Email Us
Indtast et gyldigt navn!
Indtast en gyldig e-mail-adresse!
RE: Hinckley Pilot 35 Sloop, Southwest Harbor, ME
Beskeden må ikke være tom!
sender ….

Tlf.: 207-244-5531
Hinckley Yacht Brokerage

Hinckley Yacht Brokerage
130 Shore Road
Southwest Harbor, ME 04679
United States

Hinckley Yacht Brokerage
Indtast et gyldigt navn!
Indtast en gyldig e-mail-adresse!
Beskeden må ikke være tom!
sender ….